• https://www.facebook.com/insanveislam.org/
  • https://twitter.com/insanuislam
MAKALELER
VAAZ ARŞİVİ
DİYANET FETVALARI

Tevbe İstiğfar Duası


TEVBE-İSTİĞFÂR DUASI

أسْتَغْفِرُ اللهَ العَظِيمَ الَّذِي لاَ إلَهَ إلاَّ هُوَ، الحَيُّ القَيُّومُ، وَأتُوبُ إلَيهِ تَوْبَةَ عَبْدٍ ظَالِمٍ  لِنَفْسِهِ لاَ يَمْلِكُ لِنَفْسِهِ مَوْتاً وَلاَ حَيَاةً وَ لاَ نُشُورًا۞ وَاَسْاَلُهُ اَلتَّوْبَةَ وَاَلْمَغْفِرَةَ وَاَلْهِداَيَةَ لَناَ اِنَّهُ هُوَ اَلتَّوّاَبٌ رَحِيمُ

 

Yine istiğfar eden kişi türkçe şu duayı okuyabilir:

"Ya rabbi!
Bu ana gelinceye kadar benim elimden, dilimden, gözümden, kulağımdan, ayağımdan ve elimden bilerek veya bilmeyerek meydana gelen bütün günah ve hatalarıma tevbe ettim, pişman oldum.
Küfür, şirk, isyan, günah ve kusur her ne türlü hâl vaki oldu ise, cümlesine tevbe ettim, pişmanlık duydum.
Bir daha yapmamaya azm ü cezm ü kast ettim.
Sen bu tevbemi kabul eyle.
Nefsime uyup, şeytana tabi olup da aynı günah ve kusurları bir daha tekrar etmeme imkan verme, yâ Rabbi.
Bir daha iman ve ikrar ediyorum ki, Peygamberlerin evveli Âdem Aleyhisselâm, ahiri ise Hazret-i Muhammed Aleyhisselâm, bu ikisi arasında her ne kadar peygamber gelip geçtiyse, Bunların cümlesine inandım, iman ettim, hepsi de haktır ve gerçektir.
Bütün peygamberlere, onlara gönderilmiş olan İlâhi kitaplara ve içindeki emirlere şeksiz ve şüphesiz iman ettim, dilimle ikrar, kalbimle tasdik ediyorum ve yine iman ve ikrar ediyorum ki en son kitap Kur'ân-ı Azimüşşân ve en son Peygamber de Hz. Muhammed sallallahu aleyhi vesellem'dir."

 

Üye Girişi
Aktif Ziyaretçi28
Bugün Toplam1401
Toplam Ziyaret3112052
HADİSLERLE İSLAM DİB
EĞİTİM SUNUMLARI