• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/insanveislam.org/
  • https://twitter.com/insanuislamİşyeri Açma ve Temel Atma Duası

İŞYERİ AÇMA VEYA TEMEL ATMA

اَلْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِينْ  وَالصَّلاَةُ وَالسَّلاَمُ عَلٰي رَسُولِنَا مُحَمَّدٍ وَعَلٰي اٰلِهِ وَصَحْبِهِ اَجْمَعِينَ.اَللَّهُمَّ يَا مُفَتِّحَ الْاَبْوَابْ. اِفتَحْ لَنَا خَيْرَ الْبَابِ. اَللَّهُمَّ ارْزُقْنَا رِزْقًا حَلَالًا طَيِّبًا وَرِزْقًا وَاسِعًا. بِرَحْمَتِكَ يَا اَرْحَمَ الرَّاحِمِينْ. وَاَنْتَ خَيْرُ الرَّازِقِينَ

 

Ey kapıları açan Allah’ım! Bize hayırlı kapılar aç. Ey merhametlilerin en merhametlisi! Bize helal ve temiz rızıklar ihsan eyle, rızkımızı genişlet. Rızık verenlerin en hayırlısı Sen’sin.”

 

İlahi yâ Rabbi! Bu açılış merasiminde, ellerimizi açtık, huzuruna geldik. Kutsi hadisinde buyurdun; “Ben kulumun zannı üzereyim”. Seni Rahim, Gafur biliyoruz, Rahmet ve Gufran İsm-i Şerifinle tecelli eyle yâ Rabbi. Bizlere kötülükler yaptırtma yâ Rabbi. Bizleri dalâlette, cehâlette bırakma yâ Rabbi. Açlıktan, kıtlıktan, yoksulluktan koru, her türlü âfetlere karşı muhafaza eyle yâ Rabbi.

İlahi yâ Rabbi! Yüce Kur’ân-ı Kerim de buyurduğun; “insanın eline ancak çalışmasının karşılığı geçer” ilahi fermanına uyarak, hayırlı hizmetlere vesile olması niyet ve temennisiyle bu açılışı yapıyoruz. Bu teşebbüs ve faaliyeti hayırlı, bereketli ve devamlı eyle yâ Rabbi.

İlahi yâ Rabbi! Müteşebbislerin ve girişim sahiplerinin niyet ve gayretlerini mübarek kıl. Bu iş yerinde çalışacak, emek sarf edecek kimseleri her türlü kaza ve beladan muhafaza eyle. Verimli ve gayretli olmalarını ihsan eyle yâ Rabbi.

İlahi yâ Rabbi! Bu iş sahiplerine ve hepimize başladığı işi tamamlamayı nasip eyle. Utandırma, utanılacak şeyler yaptırtma, hüsrana uğratma. Açılan bu iş yerinin; hayırlı faaliyet, hizmet ve kazançlara vesile olmasını ihsan eyle yâ Rabbi.

İlahi yâ Rabbi! Her türlü kötülüklerden, fesada uğramaktan, hile ve art niyetlerden, zarardan, fitnelerden, fesat, haset ve kıskançlıklardan koru. Hayırlara vesile kıl. Kolaylaştır, güçleştirme, mübarek eyle yâ Rabbi.

İlahi yâ Rabbi! Bugün burada açılışını yaptığımız iş yerini hayırlı eyle. Halis niyetle atılan bu adımları boşa çıkartma. Dünya ve âhiret mutluluğuna vesile eyle. Hayırlı iş ve kazançlar elde etmeyi, bolluk ve bereketlere ulaşmayı ihsan eyle yâ Rabbi! 

  

BESMELE , HAMDELE , SALVELE

Ya İlahel Âlemin; Yalnız sana ibadet ediyor ve  yalnız senden  yardım diliyoruz. Niyetlerimizi, amellerimizi, her  türlü hayır işlerimizi  ve dualarımızı  dergahı izetinde kabul eyle.

İlahi hitabında “Rabbinizin size verdiği rızıklardan temiz ve helal olanlarından yiyin;”buyuruyorsun.Bu vesileyle  Rızkın temin edilmesi için  açmış olduğumuz  bu işyerini,  hayırlı ve uğurlu eyle, sahiplerinin niyet ve gayretlerini mübarek eyle.  Bu (mekan sahibine) işyeri sahibine  ve burada bulunan mümin kardeşleirimize sağlık sıhhat  ve afiyet ihsan eyle.Kendilerine bereketli bir ömür, geniş rızıklar ihsan eyle.Bu mekanı  her türlü kaza ve beladan muhafaza eyle. Dünya ve âhiret mutluluğuna vesile eyle. Açılan bu iş yerinin; hayırlı hizmet ve kazançlara vesile olmasını ihsan eyle yâ Rabbi.  Ailelerimize huzur ve saadet nasib eyle ,  sözlerimizi yalandan ve iftiradan ,kalplerimizi  fitneden ve fesaddan muhafaza eyle, işlerimizde doğru ve dürüst olmayı, amellerimizde hak ve adalete uymayı nasib eyle,

Ya ilahel Âlemin; Bizleri lutuf ve ikramına mazhar eyle.Bizlere, dünyada temiz güzel ve helal rızıklar ihsan eyle. Kalplerimizi ve kalıplarımızı güzel ahlakla tenvir ve tezyin eyle.Bizleri iki cihanda aziz, mesud ve bahtiyar eyleHayırların fethi, şerlerin defi, dualarımızın  kabulu için,  Allah rızası için El-FATİHA.

 

oooOOOooo


(Alternatif Olarak)

VEYA  BESMELE , HAMDELE, SALVELE

Yalnız sana ibadet ediyor ve yalnız senden yardım diliyoruz.Niyetlerimizi , amellerimizi , her türlü hayırlı işlerimizi  ve dualarımızı dergahı izzetinde kabul eyle.

İlahi kelamında  (Nahl Suresi 114.ayet)

فَكُلُوا مِمَّا رَزَقَكُمُ اللّٰهُ حَلَالًا طَيِّبًا وَاشْكُرُوا نِعْمَتَ اللّٰهِ اِنْ كُنْتُمْ اِيَّاهُ تَعْبُدُونَ

“Artık Allah’ın size helâl ve temiz olarak verdiği rızıklardan yiyin. Eğer yalnız O’na ibadet ediyorsanız, Allah’ın nimetine şükredin”.buyuruyorsun, bu vesileyle senin verdiğin imkanlarla, nimetlerle  rızıklarımızın temin edilmesi için açılışı yapılan bu işyerini, sahipleri için  ve  beldemiz için hayırlara, iyiliklere , güzelliklere vesile eyle.Nefes aldığımız sürece  bizlere ve özellikle işyeri sahiplerine hayırlı bereketli , helal ve temiz  kazançlar  nasip eyle.Nefislerimizi ve nesillerimizi , kalplerimizi ve kalıplarımızı  her türlü haksızlıklardan , zulumlerden ve  haramlardan  ve günahlardan  muhafaza eyle.Bu nezih mekanı ve bizleri   her türlü kaza ve beladan , musibet ve felaketlerden,  kötülüklerden ve şerlerden muhafaza eyle.

 

İlahi hitabında (Munafıkun 9.ayet)

يَا اَيُّهَا الَّذٖينَ اٰمَنُوا لَا تُلْهِكُمْ اَمْوَالُكُمْ وَلَا اَوْلَادُكُمْ عَنْ ذِكْرِ اللّٰهِ وَمَنْ يَفْعَلْ ذٰلِكَ فَاُولٰئِكَ هُمُ الْخَاسِرُونَ

“Ey iman edenler! Mallarınız ve evlatlarınız sizi, Allah’ı zikretmekten alıkoymasın. Her kim bunu yaparsa, işte onlar ziyana uğrayanların ta kendileridir. “buyuruyorsun bu vesileyle bizleri servetlerimize , imkanlarımıza, makamlarımıza , eşlerimize, evlatlarımıza güvenerek, sana kulluk yapmakta naz edenlerden değil , niyaz edenlerden eyle.Bizleri Varlıkta darlıkta seni zikredenlerden, bollukta yoklukta seni şükredenlerden eyle.Senin mülkünde senin nimetlerinden istifade ederek sana nankörlük yapmaktan, sana müstagni davranmaktan bizleri muhafaza eyle.Bizleri ziyana ve hüsrana uğramaktan muhafaza eyle.

 

Bizleri lutfuna, ikramına, inayetine, rahmetine  mazhar eyle.Bizleri iki cihanda aziz mesud ve bahtiyar eyle.Hayırların fethi, şerlerin defi, niyetlerimizin ve dualarımızın kabulu için Allah rızası için Elfatihah

Üye Girişi
Aktif Ziyaretçi18
Bugün Toplam22
Toplam Ziyaret3328571
MAKALELER
EĞİTİM SUNUMLARI