• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/insanveislam.org/
  • https://twitter.com/insanuislamYağmur Duası

YAĞMUR DUASI

 اَلْحَمْدُ للهِ ربِّ الْعالَميِنَ الرَّحْمنِ الرَّحيِمِ ماَلِكِ يَوْم الدِّينِ. لا اِلَهَ اِلاّ الله يَفْعَلُ ماَيُرِيدُ اللَّهُمَّ أنْتَ اللهُ لا الَهَ اِلاّاَنْت الْغَنِيُّ وَنَحْنُ الْفُقَراءُ اَنْزِلْ عَلَيْناَ الْغيْثَ وَجْعَلْ ماَ اَنْزَلْتَ لَناَ قُوَّةً وَبَلآغاً الَي حيِن ۞ اللَّهُمَّ اسْقِ عِبَادَكَ وَبِلَادَكَ وَأَحْيِ بَهَائِمَكَ، وَانْشُرْ رَحْمَتَكَ يَا أَرْحَمَ الرَّاحِمِين

اللَّهُمَّ اسْقِنَا غَيْثًا هَنِيئًا مَرِيئًا مَرِيعًا غَدَقًا مُجَلَّلًا عَامًّا طَبَقًا سَحًّا دَائِمًا، اللَّهُمَّ اسْقِنَا الْغَيْثَ وَلَا تَجْعَلْنَا مِنَ الْقَانِطِينَ، اللَّهُمَّ إِنَّ بِالْعِبَادِ وَالْبِلَادِ وَالْبَهَائِمِ وَالْخَلْقِ مِنَ اللَّأْوَاءِ وَالْجَهْدِ وَالْفَتْكِ مَا لَا يَشْكُو إِلَّا إِلَيْكَ، اللَّهُمَّ أَنَبِتْ لَنَا الزَّرْعَ، وَأَدِرَّ لَنَا الضَّرْعَ، وَاسْقِنَا مِنْ بَرَكَاتِ السَّمَاءِ، وَأَنْبِتْ لَنَا مِنْ بَرَكَاتِ الْأَرْضِ، اللَّهُمَّ ارْفَعْ عَنَّا الْجَهْدَ وَالْجُوعَ وَالْعُرْيَ، واكْشِفْ عَنَّا مِنَ الْبَلَاءِ مَا لَا يَكْشِفْهُ غَيْرُكَ، اللَّهُمَّ إِنَّا نَسْتَغْفِرُكَ، إِنَّكَ كُنْتَ غَفَّارًا فَأَرْسِلِ السَّمَاءَ عَلَيْنَا مِدْرَارًا

 

Hamd; rahman, rahim, din/hesap gününün maliki olan alemlerin Rabbine aittir. Allah’tan başka ilah yoktur. O, dilediğini yapar.

Allah’ım! Sen Allah’sın, Senden başka ilah yoktur. Sen zenginsin, biz fakiriz. Bize bol yağmur indir. İndirdiğin yağmuru bize kuvvet ve güç eyle ve yağmuru (muhtaç olduğumuz) zamana kadar indir.

Allah’ım! Kullarını, hayvanlarını yağmur suyuyla sula, rahmetini saç ve dağıt, ölmüş olan topraklarımıza hayat ver.

Allah’ım! Bize yardım eden, içimize sinen, bol, faydalı, her tarafı kaplayan, her tarafa akıp giden her tarafı sulayan bir yağmur ihsan buyur.

Allah’ım! Bize imdadımıza koşan, afiyet veren, hızlı, zararlı olmayan ,yararlı, gecikmeyen acil yağmur gönder.

Ya Rab! Bizi yağmurla, su ver. Bizi, ümitlerini kesmiş kimselerden eyleme. Kullarda, beldelerde ve yaratılmış şeylerde öyle darlık vardır ki senden başkasına arz edemeyiz.

Ya Rab! Bizim için ekinleri bitir, bizim için memeleri sütle doldur, bizi göğün bereketinden su ver, bize yeryüzünün bereketinden yetiştir.

Ey Rabbimiz! Biz senden mağfiret isteriz. Şüphesiz sen çok mağfiret edicisin. Bize gökten bol bol yağmurlar yağdır.

Ey yüce Rabbimiz! Biz senden mağfiret, bağışlanma dileriz. Şüphesiz sen çok mağfiret edensin. Bize semadan bol ve hayırlı yağmurlar yağdır.

Ya Rabbel âlemin! Ne zamandır yağmur yağmıyor. Bağlarımızın, bahçelerimizin, tarlalarımızın ve hayvanlarımızın ihtiyacı olan sular azalmaya, kaynaklar kurumaya başladı. Rahmetinle, merhametinle sen acı bizlere; rahmet ver, yağmur ver, bol bereket ver Ya Rabbi!

Bizler çok günahkârız, boynumuz bükük, senden bir şey istemeye yüzümüz yok, ama şu yaşlı neneler hürmetine, yaşlı dedeler hürmetine, çocuğunu emziren anneler ve anasını emen küçük yavrular hürmetine, meleyen kuzular hürmetine bizi rahmetinle, şefkatinle ve merhametinle kucakla, bizden yağmuru esirgeme Allah’ım.

Sen bize dua etmemizi emrettin, kabul edeceğini vaat ettin. Bize emrettiğin üzere sana dua ediyoruz; Bütün içtenliğimizle sana yalvarıyoruz, vaad ettiğin gibi dualarımızı kabul eyle. Çünkü sen vaadinden dönmezsin.

 

Yaİlahel Alemin, yalnız sana ibadet ediyor ve yalnız senden yardım diliyoruz, niyetlerimizi, amellerimizi, ibadetlerimizi, tevbelerimizi ve  dualarımızı  kabul eyle, günahlarımızı ve hatalarımızı affeyle,bizleri iki cihanda aziz, mesud ve bahtiyar eyle

Ya İlahel Alemin, İlahi hitabında ادْعُونٖى اَسْتَجِبْ لَكُمْ  bana dua edin duanıza karşılık vereyim buyuruyorsun ,şu anda senin huzurunda sana el açıp dua ediyoruz, vaad ettiğin gibi dualarımızı kabul eyle Ya Rabbi

 

 Ya ilahel alemin şu anda halimizi sana arzediyoruz burada bulunan mümin kulların yaşlıların çoçukların ve yerde ve gökte bulunan aciz mahlukatın hürmetine , bu mübarek üç aylar hürmetine  bizlere rahmetinin eseri olan yağmurla nimetlendir.

 

Ya İlahel Alemin, ilahi kelamında وَاَنْزَلْنَا مِنَ الْمُعْصِرَاتِ مَاءً ثَجَّاجًا “Size hububat, tohumlar, bitkiler ve ağaçları birbirine sarmaş dolaş bahçeler çıkaralım diye, sıkışıp yoğunlaşmış bulutlardan bol bol yağmur indirdik.buyuruyorsun  bu ümitle bizlerede  semadan bol ve hayırlı yağmur ihsan eyle.Rahman isminin hürmetine Bizleri göğün rahmetiyle ve yerin nimetleriyle bereketlendir.Bizleri ümidini kesenlerden eylemeBizlere dünya ve ahrette iyilik ve güzellikler ihsan eyle


Hayırların fethi ,  şerlerin def-i, dualarımızın kabulu ve  gönüllerin murada nail olması için, bilhassa ALLAH rızası için el –FATiHA

Üye Girişi
Aktif Ziyaretçi25
Bugün Toplam1889
Toplam Ziyaret3330438
MAKALELER
EĞİTİM SUNUMLARI