• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/insanveislam.org/
  • https://twitter.com/insanuislamANASAYFA

İnsan, üstün yaratılmış bir varlık olup her birimizin bu yaratılışı korumak için fiziksel ve ruhsal ihtiyaçları vardır. Bu ihtiyaçlar karşılanırken, insanların birbirlerini incitmemesi ve hoş gören bir yaklaşımla incinmemeyi ve incitmemeyi din aracılığıyla öğrenmesi gerekir. Çünkü din; insanın bu ihtiyaçlarını karşılamasını kolaylaştıran, güzelleştiren bir olgudur.
19.07.2016
Tarihin mümtaz sayfalarının başlarında yer alan model ailelerden biri de HzAli ve Hz. Fatıma’nın kurdukları mutlu yuvadır. Bu mutlu yuvanın kuruluşaşamasında, düğün hazırlıkları ve eşlerin güzel geçimlerinde, değerler kriziiçerisindeki toplumlara örnek olabilecek prensipler bulmak mümkündür.
19.07.2016
Bilindiği üzere yeryüzünde en uzun çocukluk dönemi geçiren varlık insandır. Tabiattaki diğer canlılar doğar doğmaz tek başına var olabilme gücüne sahiptirler. Ama insanın, doğumundan itibaren uzun bir dönem bakıma ve gelişimini sağlayacak sürece ihtiyacı vardır. Nitekim Gazzalî’de bu durumun zorluğuna ve bu dönemdeki kazanımlarının kalıcılığına işaret etmek üzere çocuğun eğitimi, “taş üzerine yazı yazmak gibidir” benzetmesini yapmaktadır.
19.07.2016
Manevî değer yargılarının askıya alındığı bütün toplumlarda, ailenin iki temel direği olan anne ve babaya karşı saygı ve sevgi bağları yok olacaktır Toplumun çekirdeğini aile oluşturur. Bir toplumun geleceğini tahmin etmek ‘değerler’ açısından aile yapısına bakmakla mümkündür. Değerler; kültür ve topluma anlam veren ölçütlerdir.
19.07.2016
 2 
Üye Girişi
Aktif Ziyaretçi15
Bugün Toplam2679
Toplam Ziyaret3973488
MAKALELER
EĞİTİM SUNUMLARI