• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/insanveislam.org/
  • https://twitter.com/insanuislamANASAYFA

Çocuklukta verilen terbiye, sevinç, acı, mutluluk, sevgi, kıskançlık gibi yaşanan duygular; insan karakterini belirlemede, kişilik gelişiminde fıtrî yani yaratılıştan getirilen özellikler gibi önemli bir etkinliğe sahiptirNoktaTerbiyede âdet, alışkanlık ve heveslere dayalı uygulamalarda ısrar etmek yerine, pedagogların tespit ettiği terbiye metotları ve yüce dinimizin emir ve tavsiyeleri ışığında bir yol izlemek, yaratılışın korunmasını ve olumlu yönde gelişmesini sağlayacaktırNokta
19.07.2016
Çocuk ve şiir; masumiyetin ve saflığın iki önemli sembolüdür. Gül güzelliğinde iki değerimiz. Çiçek çiçek açılan sevinçlerimiz… Evimizin neşesi, gönlümüzün muhabbet bestesi hep onlardır. Dünyaya yeni bir pencere açmak, sıcak gülücükler saçmak için birer vesiledir… Dünyaya gelen bebekler kadar temiz olan şairin dilinden dökülen mısralar, bir de çocukları, çocukluğumuzu anlatıyorsa o zaman kulak kesilmek lâzımdır.
19.07.2016
Şiddet; fiziksel, sözel ve duygusal olarak muhatabı sindirme, yıpratma, acı çektirme ve baskı altına alma, başkasına zarar verme veya yaralamaya yönelik davranış biçimleridir.
19.07.2016
İnsanları birbirine yaklaştıran olumlu ve güzel duyguların tümü olarak tanımlanabilecek sevgi, açlık ve susuzluk gibi sürekli doyurulmak isteyen ve hayat boyu devam eden bir duygudur. Anne-baba sevgisi, çocuk sevgisi, kardeş sevgisi, arkadaş, eş, vatan, insan sevgisi, evrensel olan bu duygunun değişik görüntüleridir. Sevecenlik, ilgili olma, ilgi gösterme, anlayış, hoşgörü, saygı, şefkat, merhamet, bağlanma, beğenme, dokunma, şakalaşma, güler yüz, güzel söz, acıma, üzülme, bu duygunun ürünleridir.
19.07.2016
 4 
Üye Girişi
Aktif Ziyaretçi18
Bugün Toplam445
Toplam Ziyaret3990094
MAKALELER
EĞİTİM SUNUMLARI