• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/insanveislam.org/
  • https://twitter.com/insanuislamANASAYFA

Bilindiği üzere, Hz. Muhammed (sav), Kur'ân-ı Kerim'de "âlemlere rahmet" olarak tanıtılmaktadır. Burada, O'nun tüm insanlık âlemi için bir rahmet vesilesi olduğu kadar, insanların dışındaki varlıklar alemi için de bir rahmet olarak gönderildiği anlaşılabilir. Nitekim O, kendisine iman eden bir grubun varlığından haberdar olduğumuz üzere, aynı zamanda cinlerin de peygamberidir.
19.07.2016
İnsanlar arasındaki ilişkileri sorunsuz veya en az sorunla yürütebilmenin belli bazı yol ve yöntemleri ile ilkeleri bulunmaktadır. Söz konusu ilkelerin izini din ve ahlâk öğretilerinde bulabileceğimiz gibi felsefe, sosyoloji, psikoloji, iletişim bilimi gibi, bilim alanlarında da bulabiliriz. Burada din-bilim ayrımına gitmeden insanlık tarihinde ulaşılmış olan ortak ilkelere kısaca göz atmak sanırız yeterli olacaktır. Kişiler arasında nasıl sağlıklı ilişkiler kurulabilir?
19.07.2016
Bir yerden geçerken onu gören çocuklar hemen ona doğru koşup etrafını sarardı. O da her biriyle ilgilenir, hallerini sorar, sevgilerine sevgi ve güler yüzle karşılıkta bulunarak onlarla ilgilenirdi. Allah Rasülünün bu sünnetini yaşatmak, geleceğimiz için çok önemlidir. Lütfen bu konuda Peygamberimize benzemeye çalışalım. Çocuklarımıza Resulullah’ı anlatıp sevdirerek onların gönüllerini “Gül”le bezeyelim. İnanın, koku sürünmek ve misvak kullanmaktan çok daha faziletlidir bu sünneti canlandırabilmek…
19.07.2016
Bilindiği gibi, İslâm’ın, önemle üzerinde durduğu konulardan biri de çalışmadır. İslâm, herkesin imkân ve şartlarına göreçalışıp hem kendisine, hem de topluma faydalı olmasını ister. Çalışmadığı için başkalarına el açmak zorunda kalan insanların toplumda başarılı olamayacağını söyler. Bunun içindir ki İslâm, cinsiyet farkı gözetmeden herkesi kendi imkânlarına göre farklı alanlarda çalışmaya teşvik eder. Çalışma ve başkalarına yardım etmenin bir ibâdet olduğunu söylemekten de çekinmez. Ancak böyle bir çaba ve çalışma sonucunda Müslüman, Hz. Peygamberin müjdesine nail olabilir.
19.07.2016
 3 
Üye Girişi
Aktif Ziyaretçi7
Bugün Toplam353
Toplam Ziyaret3990002
MAKALELER
EĞİTİM SUNUMLARI